Ajutați la construirea bisericii noastre

Anunțuri / comunicate Septembrie 1, 2024

INVITAȚIE LA MÂNTUIRE

„PE FERICIȚII ȘI PURUREA POMENIȚII CTITORI AI ACESTUI SFÂNT LOCAȘ, MILUITORI ȘI BINEFĂCĂTORI, SĂ-I POMENEASCĂ DOMNUL DUMNEZEU ÎNTRU ÎMPĂRĂȚIA SA”, sunt cuvintele unei rugăciuni (cereri) ce se vor rosti în cadrul fiecărei Sfinte Liturghii secole de-a rândul în noua biserică ce se va ridica.

Dacă la Judecata particulară Hristos se va referi la propriile noastre fapte săvârșite în acei ani/zeci de ani rămăși până la despărțirea sufletului de trup, la a doua venire a lui Hristos pe pământ, la Judecata universală vor fi validate faptele noastre de peste veacuri. În contextul dat, ce mai mare bucurie și împlinire este decât să știi că vei fi pomenit peste veacuri prin simpla implicare/danie făcută pentru construirea unui sfânt locaș?

Fiind conștient că fiecare bănuț își are rostul său, și că de la fiecare în parte adunându-se va conta în final, pentru cei care vor dori să devină ctitori și miluitori ai acestui sfânt locaș, vă las pentru donații contul parohiei deschis pe numele: Parohia cu hramul Sfântul Arhidiacon Ștefan - Tomești V, la CEC Bank cu IBAN: RO72CECEB00030RON2310106, având CIF: 39264555.

Țin să mulțumesc celor care deja s-au implicat și mă rog ca Dumnezeu să le răsplătească pe măsură!

Doamne ajută! Să rânduiască Dumnezeu ca donația făcută să fie faptă bună a mântuirii sufletelor frățiilor voastre!